Vše o dřevostavbách II. – Výhody dřevostaveb

Vše o dřevostavbách II. – Výhody dřevostaveb

By In Blog, Z oboru On 2.10.2014


Dřevostavby jsou nejrychleji rozvíjející se odvětví stavebnictví, proto nabízíme našim klientům možnost získat aktuální přehled.

 

Dřevostavby však jako oddílný stavební systém od klasické zděné výstavby nabízí některé zajímavé přednosti.

 

Tady jsou hlavní přednosti, které by jste u výstavby dřevostavby měli vzít v potaz při rozhodování.

 

 

VÝHODY DŘEVOSTAVEB

RYCHLOST VÝSTAVBY

Rychlost výstavby – ideální volbou jak rychle bydlet v novém domě je postavit si dřevostavbu. Díky rychlé výrobě či montáži, jak na staveništi, tak ve výrobní hale se zkracuje čas výstavby. Otázka nového bydlení je tedy dobou několika měsíců.

Zdroj obrázku: http://www.ceskestavby.cz/clanky/montovana-drevostavba-nebo-zdeny-dum-22438.html

SUCHÝ PROCES VÝSTAVBY

Suchý proces výstavby – realizace dřevostavby se většinou obejde bez mokrého procesu výstavby. Díky tomu faktu se při výstavbě nepožadují technologické přestávky na vysychání materiálu. Nově postavená dřevostavba je tak od svého dokončení a zkolaudování připravena k užívání. Mezi další výhodu suchého procesu výstavby můžeme zmínit prodloužení stavební sezony i do zimního období, protože při výstavbě nerozhodují nízké teploty.

Zdroj obrázku: http://www.portalsusice.cz/stavebne-remeslne-prace/

NÍZKÁ HMOTNOST

Nízká hmotnost – dřevostavba bez základové desky je sama o sobě lehká stavba. Výhoda nízké hmotnosti spočívá v tom, že ne vždy máme na stavební pozemku dostatečně únosnou zeminu blízko povrchu. Zhoršená únosnost pozemku omezuje možnost výstavby “těžších” zděných staveb, nebo výrazně prodražuje jejich zakládání.

Zdroj obrázku: http://www.chatar-chalupar.cz/drevene-ramove-konstrukce

ZMĚNA DISPOZICE DOMU

Změna dispozice domu – i po výstavbě domu a případném jeho užívání se dá poměrně jednoduše změnit dispozice interiéru domu pomocí přemístění lehkých příček. Tato změna není nijak náročná, dodrží-li se zásady správného postupu montáže.

Zdroj obrázku: http://www.dumabyt.cz/rubriky/interier/detske-pokoje/misto-pro-hry-i-odpocinek_20733.html

NÍZKÉ NÁKLADY NA VYTÁPĚNÍ

Nízké náklady na vytápění – kvalitním zateplením konstrukcí domu a dobrými tepelně izolačním vlastnostem dřeva lze docílit větších finančních úspor při vytápění domu. Vzory našich domů najdete v sekci Realizace.

Zdroj obrázku: http://www.drevoastavby.cz/cs/drevostavby/zdrave-bydleni/1491-jake-palivo-zvolit-pro-vytapeni-drevostavby

PŘÍZNIVÉ KLIMA V DOMĚ

Příznivé klima v domě – dřevěné prvky zabudované v konstrukcích domu pohlcují nadměrnou vlhkost, naopak při snížené vlhkosti ji zase uvolňují zpět do místnosti. V domě tak vzniká ideální a zdravé prostředí, které využijí i lidé s dýchacími potížemi.

Zdroj obrázku: http://www.novinky.cz/bydleni/jak-na-to/244968-zateplenim-pudy-zabranime-uniku-tepla.html

VĚTŠÍ PODLAHOVÁ PLOCHA

Větší podlahová plocha – je dána nižší tloušťkou obvodových případně vnitřních nosných stěn. Úspora rozměrů oproti zděným stěnám vytvoří až o 10% větší podlahovou plochu. Tato úspora plochy se nám může promítnout do vzniku malé místnosti v domě navíc nebo zvětšení stávajících místností.

Zdroj obrázku: http://www.niceone.cz/Podlahy-a-krytiny/plovouci-podlahy/a89-oprava-plovouci-podlahy/