Dřevostavby do 1,5 milionu korun

Dřevostavby do 1,5 milionu korun

By In Blog, Než začneme stavět, Z oboru On 18.5.2015


Je možné realizovat kvalitní stavbu rodinného domu v ceně do 1,5 mil. korun?

Určitě ano!
V případě kvalitního provedení je nutné počítat s menší výměrou užitné plochy a zpravidla jednoduchými tvary, tak aby bylo dosaženo co největšího využití plochy. Mohli bychom počítat s plochou cca 55-60m2.

Na stavebním trhu je spousta nabídek realizací domů na klíč v ceně 1mil. – 1,5 mil. korun, tyto nabídky zní velmi lákavě.
Je, ale potřeba vzít rozum do hrsti a uvědomit si, že kvalitní materiály mají svoji cenu. A mnohdy se jedná jen o marketingový trik. Proto je důležité skutečně dobře posoudit nabízený stavební systém a posoudit zda je možné dosáhnout kvalitní realizace. Pokud někdo nabízí za 1,5 mil. korun dům na klíč s užitnou plochou 100m2, je třeba se mít na pozoru.

Sip dum

Jak dosáhnout úspor při realizaci stavby domu?

V případě realizace montovaného domu je dosaženo úspor rychlostí výstavby, zvláště pak, pokud se vyhneme zbytečným komplikovaným detailům. Jako vedlejší úspora je v případě čerpání hypotéky taky platba úroku během realizace a čerpání úvěru. Zpravidla je takový dům hrazen až po jeho dokončení. Montovaná dřevostavba je téměř kompletně vyrobena ve výrobním závodě, kde je díky použití moderních technologií dosaženo vyšší produktivity a kvality práce.

Domek

Lehká konstrukce dřevostavby nevyžaduje zhotovení základové desky, stavbu lze postavit na zemních vrutech a dosáhnout velkých úspor na spodní stavbě.

Dalších významných úspor se dá dosáhnout realizací, některé části stavby, svépomocí. Nutno posoudit jakou svépomoc zvolený stavební systém umožňuje.

Společnost PURLIVE nabízí několik variant jak dosáhnout úspor při realizaci. Především to může být možný vysoký podíl svépomoci. Stavební systém Purlive – stavební izolační panely jsou skvělou volbou pro nízkorozpočtový dům, ale svou kvalitou PUR izolace nabízí zcela jedinečné tepelně-izolační vlastnosti. Jednoduchost stavebního systému ve světě známý pod názvem Structural Insulated Panel, zkr. SIP nabízí dosažení úspor při realizaci a zvláště pak při izolování polyuretanovou pěnou dosažení vysoce kvalitního provedení v nízkoenergetickém standardu. Díky využití nejlepšího izolačního materiálu na trhu je možné zeštíhlit konstrukci stěn domu a získat další prostor navíc.

V případě potřeby realizovat bydlení pod hranici 1 mil. korun nabízí PURLIVE dodání modulární dřevostavby.
U tohoto typu staveb je možné postupně doplňovat dalšími moduly, tak jak například rostou potřeby mladé rodiny.

Zajímavé odkazy:

https://www.purlive.cz/rodinne-domy/katalog-domu/

https://www.purlive.cz/modularni-drevostavby/

https://www.purlive.cz/rodinne-domy/moznosti-realizace/

https://www.purlive.cz/realizace/