SIP panely

Společnost PURLIVE nabízí svým zákazníkům v rámci svého portfolia výrobků i systém sendvičových stavebních dílců, který najde široké využití ve stavebním průmyslu.

Stavební izolační panely (SIP – Structural Insulated Panels) jsou vyspělou metodou výstavby, která přináší excelentní izolační vlastnosti a vysokou konstrukční stabilitu při nízké váze.

Oproti ostatním stavebním systémům a metodám nabízí významné časové a finanční úspory. Stavební izolační panely se používají v podlahových, střešních, stěnových a fasádních konstrukcích při výstavbě staveb rezidenčních, komerčních, ale i občanské vybavenosti. Jejich využití zajistí ekologicky šetrné a energeticky velmi efektivní budovy.

Image
Image

Možnosti aplikace
Stavební izolační panely jsou využívány obvykle ve střešních a stěnových konstrukcích budov, ale mohou být použity jako vnitřní zdi, podlahové a stropní konstrukce a jako součást fasádních systémů. Díky jejich vysoké únosnosti a pevnosti v ohybu, spolu s jejich vynikajícími tepelně izolačními vlastnostmi a vzduchotěsností jsou možnosti jejich využití velmi široké.

Excelentní izolační vlastnosti
Stavební izolační panely PURLIVE nabízí vynikající tepelně izolační vlastnosti po celou dobu životnosti budovy. Toho je dosaženo díky pevnému tvrdému jádru z polyuretanové izolace (PUR) v konstrukci, která zajistí, že je budova rovnoměrně ohřívána, zůstává bez studených míst a přináší tak nespornou výhodu v podobě nižších nákladů na vytápění.

Image

Rychlá metoda výstavby
Využitím stavebních izolačních panelů PURLIVE může být konstrukční čas v místě výstavby zkrácen až trojnásobně. Panely mohou být ve výrobě již v čase prvního kopnutí do země a na stavbě mohou být instalovány ihned, jakmile jsou připraveny související konstrukce.

Nízké U hodnoty stěnových a střešních konstrukcí
Stavební izolační panely PURLIVE mají extrémně vysoké tepelně izolační vlastnosti. Tuhé jádro z polyuretanové (PUR) izolace v kombinaci s OSB/3 běžně dosahuje U hodnoty nízké až 0,10 Wattu na metr čtvereční Kelvina (W/m2K) i nižší, což přináší výrazné úspory nákladů v ročním vyúčtování za vytápění.

Obytné podkrovní prostory
Stavební izolační panely pro střechy nevyžadují krovy a nabízí Vám tak větší obytný prostor v podkroví.

Image
Image

Extra užitná plocha navíc
Stavební izolační panely PURLIVE Vám v porovnání se zděnou konstrukcí reálně přinesou větší užitnou plochu při stejných vnějších rozměrech stavby. To je dáno tím, že v konstrukci s využitím panelů PURLIVE se skloubí vynikající mechanická pevnost a izolační schopnost, čímž je dosaženo menší tloušťky stěnových konstrukcí.

Vysoká kvalita provedení = minimalizace plýtvání
Stavební izolační panely PURLIVE jsou předem navrženy a vyrobeny v ideálním prostředí výrobní haly.  Výsledkem je tedy odstranění veškerých vad a zamezení plýtvání prostředků během výrobních a stavebních procesů.

Tepelné mosty
Stavební izolační panely PURLIVE jsou spojovány pomocí SIP panelů stejného konceptu, což umožňuje zachovat průběžné izolační polyuretanové jádro (PUR) ve stěnách a střechách budov. To výrazně zlepšuje tepelnou  účinnost budovy ve srovnání s klasickými dřevěnými rámovými konstrukcemi.

Dostatečná únosnost pro dodatečné kotvení břemen
Ve většině případů nejsou potřeba žádné dodatečné výdřevy pro uchycení radiátorů a kuchyňského vybavení,  tak jak je potřeba u klasických dřevěných rámových konstrukcí.

Image