Machová

Machová (4)
+3
Základní parametry
Místo: Machová
Dodáno jako: Stavba k dokončení
Popis

Zajímají Vás opravdové příběhy z cesty za vlastním bydlením? Přečtěte si náš nový rozhovor s investorem Tomášem a Veronikou, kteří si staví svůj sen v obci Machová.


Jaký byl hlavní impuls pro stavbu dřevostavby?

Asi největší impuls, který nás vedl k rozhodnutí pro montovanou dřevostavbu, bych označil rychlost výstavby. S manželkou jsme se dostali do situace, kdy bychom potřebovali za krátkou dobu vyřešit vlastní bydlení. Dalším důvodem je příjemné klima, které v dřevostavbě panuje a také tepelně izolační vlastnosti spolu s náklady na vytápění. Od začátku je našim snem mít soběstačný dům, který bude šetrný k životnímu prostředí a nebude závislý na energiích zvenčí, (ideálně ani na vodě) a jak se dnes ukazuje, je to krok jedině správným směrem.

 

Byl jste již od začátku rozhodnut pro dřevostavbu, nebo cihla či jiné materiály byly také ve hře?

Já jsem byl rozhodnutý pro montovanou dřevostavbu již pár let, ovšem po šocích s cenou dřeva a materiálů v roce 2021, kdy se dřevostavby začaly cenově vyrovnávat ytongovým, případně cihlovým stavbám, trošku jsem váhal. Manželka byla spíše nakloněná k cihle. V podstatě nás přesvědčily až reference, rychlost výstavby a manželku právě to zmíněné klima.

 

Odkud jste se dozvěděl o společnosti PURLIVE?

Abych pravdu řekl, vídal jsem pouze auta, ale na webových stránkách jsem do té doby nikdy nebyl. Až jsme našli pozemek, který by se nám oběma zamlouval a obchodní zástupce pan Ambrož nám ukázal vhodné řešení domu, které měli předchozí zájemci z PURLIVE systému. V tu chvíli jsme se začali o společnost zajímat více. Najednou jsem si uvědomil, že domy, které jsem chodil léta okukovat stavěla právě společnost PURLIVE (Zlín Prštné).

 

Co bylo pro Vás hlavním argumentem pro zvolení stavebního systému PURLIVE?

Do chvíle, než jsme se rozhodli pro PURLIVE, jsem měl asi 3 řešení domů připravené od jiných společností, ovšem ne úplně přesně podle platných regulativů obce. Takže ve zkratce to byl sled několika faktorů. Tím prvním bylo příjemné vystupování pana Ambrože a snaha poradit a pomoci se stavbou jako celkem. Dalším naše vlastní rešerše o společnosti PURLIVE, protože bychom stavěli pouze se společností, které můžeme věřit. A to už se o některých velkých hráčích na trhu za poslední roky úplně říct nedá, což potopilo moje původní tři vybraná řešení.

Dále to, že jsme začali vídat nové a nové stavby v okolí, byli jsme si je projít a výsledná práce se nám líbila. A v neposlední řadě jsme rádi, když můžeme podpořit regionální firmy. Následná další spolupráce je také díky tomu jednodušší.

 

Jak dlouho trvala výstavba hrubé uzavřené stavby od předání základové desky?

Dne 8.8. jsme předávali základovou desku a ještě ten stejný den večer jsme si mohli projít všechny místnosti a vyzkoušet si tak poprvé, jak bude náš domek reálně vypadat.

Hrubou stavbu jsme přebírali 29.9. s tím, že se ještě doinstalují za 14 dní vchodové dveře a HS portál do obývací místnosti. Ovšem to je potřeba přisoudit našemu dlouhému výběru dveří, díky čemuž jsme posunuli instalaci o dva týdny. Domluvili jsme se, že si stavbu předáme v této fázi, abychom již mohli začít práce v interiéru a na fasádě, dokud je na druhou půlku října hlášeno dobré počasí.

 reference machova

Dostála společnost PURLIVE svých slibů, nebo jste při spolupráci narazil na nějaké „háčky“?

Manželka i já si spolupráci s PURLIVE pochvalujeme, a to musím říct, že s každým jednotlivým pracovníkem, se kterým jsme během realizace projektu přišli do kontaktu počínaje panem Kořínkem z TAŠ STAPPA beton a jeho odborným poradenstvím u betonáže základové desky. Pokud jsme měli někde nadstandartní požadavek, bylo to s námi ihned konzultováno, co je možné a co ne, a našlo se adekvátní řešení. Stavbyvedoucí pan Kašpar byl vždy vstřícný a nápomocný. Což je opravdu úplně odlišná zkušenost než s pracovníky, které jsme měli na stavbu základové desky. To byl pro mě osobně pochod stavebním peklem. Ale díky radám a konzultacím s výše zmíněnými, jsme to nakonec zvládli obstojně. S provedenou prací na domečku jsme velmi spokojení a pokud vše půjde dobře, mohli bychom začátkem nového roku bydlet. Podotýkám, že o stavební povolení jsme žádali 13.5.2022, takže v závodě s časem se držíme celkem slušně. Firmě PURLIVE a jejím zaměstnancům přejeme mnoho úspěšných realizací projektů jako jen ten náš.

Veronika a Tomáš, investoři