Zlín - Příluky

realizace-priluky-2
+2
Základní parametry
Místo: Zlín - Příluky
Dodáno jako: Stavba na klíč
Popis

Ponořte se do řádků, které autenticky sepsali čerství majitelé rodinného domu ve Zlíně na Přílukách. Dozvíte se například, jak vnímají systém PURLIVE nebo jestli již museli zatopit.

 

Při prvotních představách o rodinném bydlení jste byl vždy zastánce dřevostaveb, nebo volba stavebního systému pro Vás nehrála velkou roli?

Volba stavebního systému samozřejmě hrála velkou roli. Jakmile jsme se s manželkou rozhodli, že rodinný dům budeme pořizovat, tak jsme na dřevostavby logicky narazili, a to byl moment, kdy jsme se o tento stavební systém začali více zajímat a zjišťovat více informací. Důležité pro nás bylo zjištění, že v dnešní době jsou dřevostavby plnohodnotným bydlením, které z hlediska kvality bydlení, možnosti výbavy a komfortu, vzhledu apod. v ničem nezaostávají oproti klasickým zděným stavbám.

 

V čem Vy vidíte hlavní výhody dřevostaveb?

Já doufám, že je nyní budeme naplno poznávat na vlastní kůži😊 Mezi hlavní výhody určitě patří rychlost výstavby a tepelně izolační vlastnosti dřeva v kombinaci s kvalitním zateplením.

 

Váš rodinný dům je ze stavebního systému PURLIVE. Jak Vy vnímáte tento systém?

Přiznám se, že do detailu jsem neřešil specifika stavebního systému PURLIVE, nicméně vím, že PUR pěna, která je základem tohoto systému by měla mít lepší energetické vlastnosti než minerální vata a zároveň vím, že Vaše společnost se vývojem tohoto systému dlouhodobě zabývala, což v kombinaci s vysvětlením Vašich lidí před zahájením výstavby a ověřením podoby reálné výstavby na již provedených domech pro nás bylo dostatečnou „zárukou“ kvality a důvěry v tento systém.

 

Ranní teploty se pomalu blíží k nula stupňům. Musel jste již zatopit?

Ne, nemusel a vzhledem k dnešní době doufám, že ještě dlouho nebudu muset😊Pravdou je, že v současných dnech se ráno probudím a v obýváku máme 23 – 24 stupňů, a to v podstatě platí po celý den.

 

Dostála společnost PURLIVE při výstavbě svých slibů, nebo jste při spolupráci narazil na nějaké „háčky“?

Jak říkáte, „háčky“ určitě byly. Nepovažoval bych za správné, kdybych nyní sdělil, že vše bylo ideální a tzv. 100 %. Na druhou stranu zejména v průběhu výstavby byla vždy snaha a aktivita od všech lidí z PURLIVE tyto háčky odstraňovat a řešit. Co se slíbilo, to se splnilo a lidé z PURLIVE byli pro nás vždy dostupní. A i když se někdy řešili i trochu nepříjemné věci, vnímali jsme snahu tyto věci aktivně řešit k oboustranné spokojenosti. Toho jsme si cenili a ceníme. Celkově na naší straně panuje spokojenost a určitě převládají pozitivní pocity.