Sociální odpovědnost společnosti PURLIVE

Stejně jak si uvědomujeme, že nízkoenergetické domovy z obnovitelných zdrojů jsou odpovědí na aktuální dění na poli klimatických či energetických změn ve světe, tak si plně uvědomujeme i sociální a společenskou odpovědnost nejen vůči našim zákazníkům a dodavatelům, ale také vůči vlastním zaměstnancům a širší veřejnosti.

Z tohoto důvodu jsme se již v roce 2014 rozhodli podporovat oblast, která je nám ze všech nejbližší. Oblast, která stejně jako stavba domovů přináší užitek. Oblast, která má nesmírně pozitivní vliv na děti i dospělé. Tou oblastí je sport.

Ačkoliv si to většina lidí neuvědomuje, celý náš život je od začátku do konce spojen s pohybem. Máme s ním zafixované rozličné pocity – euforii, uvolnění, ale i únavu či bolest. Platí však, že čím více jej dokážeme zdolat, tím jsme také odolnější vůči různým podnětům okolního světa.

Ne nadarmo se říká: „Ve zdravém těle, zdravý duch“. Díky sportu můžeme daleko snáze zvládat životní výzvy, eliminovat faktory typu nesoustředěnost, pocit strachu, frustrace, deprese, úzkost, stres, a naopak posilovat zdraví, trpělivost, vůli a důvěru v naše tělo, tak i v sebe sama.

Co se děje v našem těle při sportování?

puvodni Blue Zvyšuje se tělesná teplota, díky čemuž klesá svalový tonus neboli svalové   napětí a člověk cítí uvolnění.

puvodni Blue Uvolňují se endorfiny neboli „hormony štěstí“, které stojí za zlepšením nálady.

puvodni BlueStimulují se neurotransmitery, jako jsou serotonin, dopamin či norepinefrin. Zmiňované látky souvisí rovněž s dobrou náladou.

puvodni Blue Snižuje se hladina kortizolu v těle. Kortizol je stresový hormon, jehož vysoké hodnoty souvisí s poškozením mozku a narušením homeostázy (rovnováhy).

purlive-socialni-odpovednost.jpg
socialni-odpovednost-mobil-2.jpg

Náš mozek pohyb miluje

Studie ukazují, že při opakované fyzické zátěži dochází v mozku k chemickým reakcím, které přispívají ke zlepšení paměti a schopnosti se rychleji učit. Díky pohybu náš mozek také dokáže mnohem snáze odfiltrovat zbytečné informace. Toto má opět vliv na naši celkovou duševní pohodu.

Sport, pohyb a celkově aktivní způsob života má však nespočet dalších pozitivních a užitečných vlivů na nás a naše okolí.

Proto aktivně podporujeme právě tuto oblast.

purlive-soc-od.jpg
socialni-odpovednost-mobil.jpg