Bungalov je nejoblíbenější. Proč?

2018_bungalov01.jpg

Chcete postavit rodinný dům? Nevíte, zdali jít cestou větší zastavěné plochy a přízemního bungalovu nebo mít dřevostavbu do patra a získat tak užitnou plochu v dalším podlaží?

Podívejme se nyní blíže na dřevostavby-bungalovy a důvody proč se během posledních let staly jedním z nejoblíbenějších typů rodinného domu.


Co vlastně bungalov nabízí?

Bungalov je označení pro dům, který se celý rozkládá na svém přízemí. Všechny místnosti jsou propojeny a dovolují tak majiteli uspořádat si celý dům dle svého přání. Bydlení poté vícečlenné rodině nabízí možnost daleko více možností společného trávení času.

Bungalovy se v dnešní době staví již s každým typem střechy – můžete mít střechu pultovou, plochou nebo sedlovou. U sedlové střechy můžete prostor použít na uložení věcí. Bungalov by měl být také jasná volba pro osoby se zdravotním omezením, pohyb po celém domě poté umožňuje komfort, který je potřeba.

Nedílným pozitivním aspektem bungalovu (jakožto každé dřevostavby) je samotná rychlost je výstavby. U zděné stavby se celá realizace protáhne na rok či dva – naproti tomu realizace bungalovu na klíč je hotová za 3 měsíce.

Bungalov při své realizaci nabízí ale i několik úskalí. Jelikož je realizován celý na ploše přízemí, jeho výstavba se stane nákladnější než u patrového domu. Cena za m2 stavby bude o několik tisíc vyšší. Nedílnou podmínkou celé realizace je také nutno mít pozemek pro stavbu bungalovu více rovinatý, aby celá stavba proběhla bez problémů a dle přání majitele.

Bungalov – výhody:

  1. Propojení prostoru a možnost dokonalého bydlení pro rodiny s dětmi
  2. Možnost mít jakýkoliv typ střechy (větší volnost pro architekty)
  3. Není potřeba mít v domě schodiště
  4. Bungalov je ideální pro tvorbu bezbariérového domu
  5. Rychlost realizace výstavby

Bungalov – nevýhody:

  1. Počáteční pořizovací cena bungalovu je vyšší než u patrového domu.
  2. Nutnost větší plochy rovinatého pozemku.