Se stavbou domu neotálejte – nyní je ten pravý čas!

Díky tlaku legislativy na energetickou potřebu budov se cena nových domů od roku 2020 zvedne nákladově o 10-15 %. Při průměrné ceně domu 3 mil. Kč se tedy jedná o řádově 300 000 korun. Pojďte stavět s námi ještě tento rok!

 

Nová směrnice totiž vyžaduje, aby nové budovy v zemích EU byly téměř energeticky nulové, což splňují tzv. pasivní domy, které využívají energie získané například pomocí tepelných čerpadel ze země nebo jiných obnovitelných zdrojů. To se pochopitelně promítne i nákladů stavby. Návratnost takové investice je odhadována řádově na 15 let, což odpovídá době, kterou by mělo takové zařízení vydržet bez větších servisních zásahů.

Ti, kteří si uvědomují, jak čas rychle letí, se snaží zahájit výstavbu ještě roce 2019. Toto nařízení není totiž jediná věc, která se projeví zvýšenými náklady na stavbu domu. Z daších je potřeba zmínit zvýšení ceny energií, stavebních materiálů, pozemků a v neposlední řadě i cenu lidské práce vycházející z nedostatku kvalifikované pracovní síly.

Firma PURLIVE je na tuto situaci připravena a nabízí své výrobní kapacity, radu a spolupráci při stavbě nových domů. Chcete-li předejít zvyšování nákladů, kontaktujte naše obchodní zástupce, kteří se vám budou plně věnovat:

Ing. Petr Ambrož, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 733 699 993