(NAD)STAVĚT S PURLIVE SE VYPLATÍ

Najít ideální místo k bydlení a spokojenému životu je stále složitější. Atraktivní pozemky jsou obvykle obsazeny, případně se prodávají za vysoké částky. K vyřešení bytové otázky přitom nepotřebujete mnoho metrů – stačí stavět do výšky! Nadstavba mnohdy geniálně vyřeší problémy s prostorem – ve starším domě vzniknou nástavbou nejen nové prostory, ale také se ozdraví střecha, nadstavba na nových domech ušetří zahradu případného zastavování. Nástavba je skvělý způsob, jak vyřešit bytovou otázku rychle a levně.

 

Při nadstavbě do výšky musíte zvážit nejen nosnost základů původního objektu, ale také stavební povolení. Výška domu (hřebene střechy) je obvykle přísně regulována stavebním úřadem. V některých případech si stavebník vystačí s obytným podkrovím, ale většinou se kvůli nízké nadezdívce a šikminám střechy nedostane na potřebnou minimální podchozí výšku, takže se nevyhne zvýšení nadezdívky. Pokud úřad nadstavbu povolí, je třeba obrátit se na statika, který odborně posoudí všechny konstrukce. Velmi vhodnou variantou jsou lehké nadstavby s lehkou konstrukcí, která je kvalitní, ale příliš nezatíží stávající budovu. Použití dřevěné konstrukce znamená mírnou zátěž stávající základů, ale také snadnou práci s materiálem ve výšce. Mezi ně se řadí i stavební systém PURLIVE. Příznivá je také rychlost realizace (někdy stavebníkům postačí i jen několik týdnů) a jednodušší dosažení nízkoenergetických parametrů. Při správném postupu je dokonce možné realizovat nástavbu za plného provozu ve spodních částech obydleného domu. V neposlední řadě je nespornou výhodou dobře postavené nadstavby také zlepšení celkového designu budovy.

 

Nadstavby 

Společnost PURLIVE patří ve výstavbě dřevostaveb pro všechny účely jednoznačně k lídrům na trhu. Mezi přednosti kromě deklarovaných vlastností systému patří rychlost výstavby, díky níž nejsou sousedé obtěžováni stavebním ruchem. PURLIVE pracuje efektivně a vše má dopředu připraveno, proto ani při samotné výstavbě neskladuje materiál v okolí domu, neblokuje parkovací místa a pracuje s ohledem na dobré sousedské vztahy. Použité materiály poskytují vynikající izolaci, díky které je prostor chráněn před zimou i horkem.

Jedinečnost stavebního systému PURLIVE spočívá v použitém izolačním materiálu – polyuretanové pěně (PUR). Celý proces probíhá ve výrobních halách za ideálních podmínek a za přísné kontroly. Nejdříve je vyroben přesný nosný rám z kvalitních KVH hranolů opláštěný cementoštěpkovou deskou. Ten je následně v lisu vylit dvousložkovou polyuretanovou pěnou, která svou expanzí vytvoří po vytvrzení z konstrukce monolitický celek a zaručí tvarovou stálost i vynikající izolační vlastnosti. Hotové prefabrikované konstrukční díly jsou dodány na stavbu, kde jsou jednoduše a rychle smontovány do podoby hrubé stavby. Rozvody jsou vedeny v instalační předstěně, zvenku navazuje libovolný fasádní systém. Celý stavební systém i jeho technické podklady jsou navrženy s ohledem na konstrukční jednoduchost při provádění stavby. Tento způsob výstavby vede ke snížení nákladů na stavební práce, omezuje její chybovost a velmi podstatně ji zrychluje.

Neustále rozšiřujeme náš tým a hledáme schopné projektanty. Je to snadné, neváhejte a pojďte stavět s námi!

HLAVNÍ VÝHODY SYSTÉMU PURLIVE:

 • účinná zvuková izolace
 • vynikající tepelněizolační vlastnosti
 • vysoká požární odolnost
 • vynikající odolnost proti vlhku
 • splnění hygienických požadavků
 • vysoká únosnost systému (i pro dodatečné kotvení břemen)
 • variabilita způsobu použití při individuálních návrzích
 • minimalizace nezbytných technologických přestávek
 • možnost montáže za nízkých teplot (i v zimě)
 • velmi vysoká životnost
 • výrazné urychlení výstavby


Zdroj: D&S Speciál 2019; Michal Babor
Foto: Ing. Václav GREGA

Na střechu čtyřpatrového činžovního domu v Brně byla z panelů PURLIVE realizována nástavba, která dnes slouží jako samostatná bytová jednotka.