PURLIVE prosvětlil bungalov

Do popředí zájmu se stále více dostávají přízemní domy, bungalovy. PURLIVE se proto dohodl s výrobcem střešních oken VELUX a vylepšil svůj nejoblíbenější typový projekt. Vznikl tak nový rodinný dům MARTIN 126 LUX se světelnou šachtou.

VZNIKL NOVÝ BUNGALOV PURLIVE SE SVĚTELNOU ŠACHTOU

Bungalov MARTIN 126 LUX má dispozicí 5+kk a díky spojení se světlenou šachtou má šanci stát se nejoblíbenějším projektem stavebního systémem PURLIVE. Dům tak splňuje vysoké nároky na komfortní bydlení v dnešní době.Purlive AFTER kuchyně 900

Nízkoenergetický dům je navržen tak, aby na minimální zastavěné ploše nabídl maximální využití prostoru. Výsledkem je užitná plocha 126 m2. Denní zóna tvořena velkou kuchyní, jídelnou a obývacím pokojem jsou pravým srdcem domu. Tři samostatné ložnice zase zaručují soukromí a klid. Pracovna nebo pokoj pro hosta je další pokoj hned vedle vstupní chodby a je také oddělen od obytného prostoru.

U rodinného domu MARTIN 126 LUX skrze světelnou šachtu prosvětlujeme prostor mezi obývacím pokojem a kuchyní, kde byly hlubší dispozice. Horní osvětlení je intenzivnější, takže přirozené světlo se střechou dostává až do hloubky dispozice. Už není potřeba svítit přes den, na čtení i hraní je vždycky dobře vidět. A kdyby bylo světla až moc, stačí okna zastínit jedním stiskem dálkového ovladače. Stejně snadné je i vyvětrání – a díky komínovému efektu bude výměna vzduchu extra rychlá.

Nízkoenergetický rodinný dům je postaven ze stavebního systému PURLIVE a stejně jako všechny naše typové domy je dodáván ve variantě pravá nebo levá, to znamená, že jej lze zrcadlově otočit dle orientace pozemku.

PROSVĚTLENÍ BUNGALOVU SVĚTELNOU ŠACHTOU

I bungalov s hlubokými dispozicemi může být světlý a vzdušný. Ideální je přidat světelnou šachtu, která umí rozzářit denním světlem i „tmavší“ místa domu. U projektu MARTIN 126 LUX je světelná šachta umístěna mezi obývacím pokojem a kuchyní. Často používaná část domu se rázem stane nejoblíbenějším prostorem.

Horní osvětlení je intenzivnější než boční. Přirozené denní světlo se střechou dostává až do hloubky dispozice. Už není potřeba svítit přes den, na čtení i hraní je vždycky dobře vidět. A kdyby bylo světla až moc, stačí okna zastínit jedním stiskem dálkového ovladače.

Výhodou světelné šachty je také to, že místo bočního okna v kuchyni můžete mít třeba poličky či skříňky. Opět se zvětší užitná plocha domu.

Další skvělou skutečnosVELUX 2005 COLOR 45tí je komínový efekt světelné šachty při větrání. Jednoduchým otevřením okna skrz dálkové ovládání dojde k okamžité výměně vzduchu. Tuto vlastnost oceníte třeba při vaření.

Zajímá vás typový projekt MARTIN 126 LUX ze stavebního systému PURLIVE? Stačí si sjednat nezávaznou schůzku na čísle +420 601 370 944 nebo na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.