Blog PURLIVE

Každý den v České republice vyroste více než 1 kvalitní dřevostavba

Členské firmy v Asociaci dodavatelů montovaných domů (ADMD) podléhají přísným požadavků na kvalitu svých staveb podle certifikace Dokument národní kvality.

Výhody bydlení v dřevostavbě

Dřevostaveb se v České republice staví stále více a většina lidí o nich už někdy slyšela. Víte, jaké jsou všechny dřevostaveb výhody? Přečte si článek o dřevostavbách, který připravila Asociace dodavatelů montovaných dřevostaveb – ADMD, jejímž stálým členem je PURLIVE.

Vytápění dřevostaveb: Jaké máte možnosti?

Plánujete dřevostavbu a stále si nejste jisti zdrojem vytápění? Pojďme se spolu podívat na veškeré možnosti, které máte, srovnáme si jejich efektivitu i ekonomickou náročnost a zamyslíme se i nad počátečními náklady. Která možnost bude ta nejlepší právě pro vás?

PURLIVE prosvětlil bungalov

Do popředí zájmu se stále více dostávají přízemní domy, bungalovy. PURLIVE se proto dohodl s výrobcem střešních oken VELUX a vylepšil svůj nejoblíbenější typový projekt. Vznikl tak nový rodinný dům MARTIN 126 LUX se světelnou šachtou.

Stavební zákon je zbytečně pomalý

Asociace dodavatelů montovaných dřevostaveb (https://www.admd.cz/) poslala otevřený dopis ministerstvu pro místní rozvoj a ministerstvu průmyslu a obchodu kvůli stavebnímu zákonu, které zpomaluje stavební řízení. Podle ADMD, jehož stálým členem je i zlínská firma PURLIVE, stavební zákon nepomáhá jak firmám, tak ani lidem, kteří chtějí stavět třeba montované rodinné domy.

NOVÝ TERMÍN Veletrhu THERM ve Zlíně

Nový termín 18.- 20. 03. 2021, těšíme se na Vás. Rádi Vás přivítáme v bezpečí naší firmy PURLIVE ve Zlíně. Přijďte za námi a prohlédněte si dřevostavby i KŮLNU na vlastní oči.

ZÁKLADY II. Zásady pro dřevostavby

 V červnu jsme psali o možnostech zakládání dřevostaveb. Řekli jsme si také, do jakých lokalit stavebních pozemků se jednotlivé základové konstrukce hodí a co je jejich velkým přínosem. Nyní je ale nutné, abychom se i seznámili s pravidly, jak úspěšně docílit kvalitní realizace základů. K tomu slouží různé požadavky a zásady při provádění jednotlivých základových konstrukcí a jejich navazujících částí.

PUR pěna nebo minerální vata?

Srovnání dvou nejpoužívanějších izolací dneška – PUR pěny a minerální vaty – je často diskutovaným tématem při plánovaní výstavby rodinného domu. Pokusíme se v následujícím článku na jejich rozdíly podívat z pohledu 5 nejdůležitějších vlastností těchto izolačních materiálů.

PURLIVE rozšiřuje síť partnerů

Neváhejte, a pojďte stavět s námi. Je to tak snadné! Stavební systém PURLIVE je vhodnou alternativou ke zděným stavbám spojující vlastnosti klasické stavby s nespornými výhodami dřevostaveb, která má velký potenciál a je zákazníky pozitivně vní­mána a akceptována.

Vsaďte na izolační pěnu

Společnost PURLIVE se kromě realizací dřevostaveb zabývá také vývojem a výrobou vlastního stavebního systému, který nachází široké uplatnění nejen při individuální výstavbě, ale také u komerčních staveb a staveb občanské vybavenosti.

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.