Blog PURLIVE

Dřevo nebo cihla?

Jak dřevo, tak i cihla patří mezi nejstarší stavební materiály na světě. Zatímco však cihlové zdi byly po staletí dominantním stavebním materiálem, dřevěné konstrukce se stávají čím dál populárnějšími. Důvodem pro to jsou mnohé výhody a benefity, které dřevěné konstrukce nabízejí oproti cihlovým zdím. V tomto článku si tyto výhody a benefity prozkoumáme a porovnáme je s cihlovými zdmi.

Kaskádový princip využívání dřeva je synonymem udržitelnosti

Chovat se udržitelně znamená chovat se tak, abychom svým chováním neohrozili budoucnost jakéhokoliv systému. V oblasti stavebnictví mají i díky udržitelnosti dřevostavby jednoznačně největší potenciál. Životní cyklus stromu i dřevostavby je 80–100 let. Než nový dům, realizovaný technologií dřevostaveb doslouží, vyroste nový v lese.

Podporujeme pohyb, podporujme Aquatlon Zlín

Již od našeho vzniku se pravidelně angažujeme v podpoře a organizaci sportovních událostí nejen ve Zlíně, proto není žádným překvapením, že i letos jsme nechyběli na akci Aquatlon Zlín.

Knihovna panelů PURLIVE

Už jste viděli naši knihovnu panelů? Nově spuštěná sekce našeho webu Knihovna panelů nabízí snadný a intuitivní způsob procházení si různých typů panelů obvodových stěn PURLIVE a jejich jednotlivých specifikací. Prohlédněte si vizualizace našich panelů, které Vám přiblíží náš směr prefabrikace.

https://www.purlive.cz/cz/stavebni-system/knihovna-panelu.html

Spuštění nové sekce: Právě v prodeji

Rádi bychom Vás informovali o spuštění nové sekce Právě v prodeji na našem webu. Tuto sekci jsme vytvořili s cílem poskytnout našim zákazníkům přehled o zajímavých nabídkách stavebních pozemků a nemovitostí, které můžeme s povolením jejich majitelů inzerovat.

Pro dětskou onkologii Krtek se vyběhalo 216 000 Kč

Byli jsme každoročním hrdným partnerem závodu Mikulášský běh s Cyrilem pro Krtka, který se v sobotu 3. prosince 2022 konal ve Zlíně-Loukách. Výtěžek z běhu putoval již pátým rokem na Nadační fond dětské onkologie Krtek. Celkem se pro Nadační fond dětské onkologie Krtek podařilo vybrat 216 000 Kč.

Zveme Vás na charitativní závod, který podporujeme

Zveme Vás na charitativní běžecký závod seriálu Běhy Zlín na 10 a 5 kilometrů ve Zlíně-Loukách, který každoročně hrdě podporujeme 🍀

Rozhovor s majiteli domu ve Zlíně na Přílukách

Ponořte se do řádků, které autenticky sepsali čerství majitelé rodinného domu ve Zlíně na Přílukách. Dozvíte se například, jak vnímají systém PURLIVE nebo jestli již museli zatopit.

Rozhovor s investorem Tomášem a Veronikou

Zajímají Vás opravdové příběhy z cesty za vlastním bydlením? Přečtěte si náš nový rozhovor s investorem Tomášem a Veronikou, kteří si staví svůj sen v obci Machová.

Den otevřených dřevostaveb ADMD 2022

Druhá říjnová sobota je v posledních letech svátkem všech zájemců o dřevostavby. Letos datum konání vychází na sobotu 8. října 2022 a tradiční „Den otevřených dřevostaveb“ přivítá všechny příznivce kvalitního, energeticky úsporného, udržitelného a současně v krátkém čase realizovatelného bydlení už na 9. ročníku.

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.