Blog PURLIVE

Den otevřených dřevostaveb ADMD 2022

Druhá říjnová sobota je v posledních letech svátkem všech zájemců o dřevostavby. Letos datum konání vychází na sobotu 8. října 2022 a tradiční „Den otevřených dřevostaveb“ přivítá všechny příznivce kvalitního, energeticky úsporného, udržitelného a současně v krátkém čase realizovatelného bydlení už na 9. ročníku.

Země si žádá změnu přístupu ke stavbám

Tak ADMD nazvalo videoseriál, který je ke shlédnutí na jejich YouTube kanále. A proč se pro tvorbu těchto videí rozhodlo? Protože milují dřevo a chtějí, abyste ho milovali taky. Hned první video se proto zabývá otázkou, proč vůbec stavět ze dřeva, co dřevo všechno umí a jak výstavba domu ze dřeva probíhá. 

Festivalový půlmaraton MONET+ Zlín

I letos jste měli příležitost zavítat do našeho stánku na drobné občerstvení či virtuální realitu PURLIVE v rámci Festivalového půlmaratonu MONET+ ve Zlíně , který proběhl v neděli 29.5. Naše společnost je s akcí spojená od samotného začátku a je i nadále každoročním aktivním partnerem.

Den otevřených dveří dřevostaveb PURLIVE 14.5

V sobotu proběhl Den otevřených dveří dřevostaveb PURLIVE, na kterém jsme zodpovídali nejčastější dotazy spojené s výstavbou vlastního bydlení, ukázali plně vybavenou modulární dřevostavbu, virtuální realitu a rozestavěnou stavbu.

Spouštíme vzdělávací web

V PURLIVE si uvědomujeme složitost celého procesu výstavby a víme, že zorientovat se v dostupných informacích je nejen časově náročné. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli shromáždit všechny potřebné informace na jedno místo! Navštivte náš vzdělávací web na adrese www.vzdelavame.purlive.cz a najděte co hledáte.

Jak vybrat pravého dodavatele dřevostavby

Máte pozemek a naprosto jasno, že vaším novým domovem bude dřevostavba. Zbývá ještě poslední, ale klíčový krok, a to vybrat partnera, který vás celým procesem realizace vaší dřevostavby provede až do takového stupně dokončení, který bude odpovídat vašim potřebám a možnostem. Výběr je tedy jen a jen na vás.

Jak si zařídit kuchyň v dřevostavbě? Víme, na co si dát pozor.

Chystáte se ve své dřevostavbě zařídit kuchyni? Jsou nějaká specifika, na která byste se měli zaměřit? Na to vám odpovíme v článku. Pod pojmem dřevostavba si spousta z nás představí nejspíše roubenku nebo srub. Tak to ale vždycky být nemusí.

Prověření pozemku před jeho nákupem či výstavbou je zásadní

Koupě pozemku pro výstavbu rodinného domu a také samotná následná stavba jsou z pohledu financí zásadním životním rozhodnutím. Před koupí stavebního pozemku je nutné důkladně prostudovat všechny okolnosti, které se vážou k dané parcele. Někdy to může být věcné břemeno.

Den otevřených dřevostaveb ADMD

Chystáte si postavit svůj vysněný domov? Máte rádi teplé materiály a dřevostavba je pro vás vážnou nebo už jasnou volbou? Přijďte si v rámci Dne otevřených dřevostaveb ADMD osobně osahat dřevostavby PURLIVE stejnojmenné zlínské stavební firmy.

Dřevostavby z pohledu živelných katastrof

V posledních letech stále častěji slýcháváme, že se naše planeta otepluje, že nastávají nevratné změny v klimatu a že si máme zvyknout na to, že počasí v našem mírném podnebném pásmu nebude už jako dřív. Konec konců vlna veder, kterou střídají přívalové deště, které na jihu Moravy následovalo tornádo, jsou důkazem toho, že si na rozmary počasí budeme muset pravděpodobně zvykat.

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.