Blog PURLIVE

ZÁKLADY II. Zásady pro dřevostavby

 V červnu jsme psali o možnostech zakládání dřevostaveb. Řekli jsme si také, do jakých lokalit stavebních pozemků se jednotlivé základové konstrukce hodí a co je jejich velkým přínosem. Nyní je ale nutné, abychom se i seznámili s pravidly, jak úspěšně docílit kvalitní realizace základů. K tomu slouží různé požadavky a zásady při provádění jednotlivých základových konstrukcí a jejich navazujících částí.

(NAD)STAVĚT S PURLIVE SE VYPLATÍ

Najít ideální místo k bydlení a spokojenému životu je stále složitější. Atraktivní pozemky jsou obvykle obsazeny, případně se prodávají za vysoké částky. K vyřešení bytové otázky přitom nepotřebujete mnoho metrů – stačí stavět do výšky! Nadstavba mnohdy geniálně vyřeší problémy s prostorem – ve starším domě vzniknou nástavbou nejen nové prostory, ale také se ozdraví střecha, nadstavba na nových domech ušetří zahradu případného zastavování. Nástavba je skvělý způsob, jak vyřešit bytovou otázku rychle a levně.

Jak zabránit horku v podkroví

Zná to každý z nás, začíná léto a v domě (hlavně v podkroví) se udělá horko k nevydržení. Spousta z nás, kteří si postupně plánujeme vlastní bydlení si říká, že při stavbě svého domu musí něco změnit, aby se neopakovalo každoroční přehřívání. Způsobů, jak toho dosáhnout je celá řada, a o těch opravdu efektivních se můžete dočíst v tomto článku.

Základy I.

Kvalitní a stabilní základy jsou zásadní součástí každé stavby. Aby na nich stavba nejen vyrostla, ale neochvějně a bezpečně stála po celou dobu své životnosti, je nezbytné věnovat jim pozornost a nešetřit na nich. Mnohý stavebník však podlehne pocitu, že co nebude vidět je méně důležité a zadá stavbu základové desky neprověřeným řemeslníkům či nepříliš zkušeným firmám, neboť jsou zdánlivě levnější než specialisté. Významnou roli hraje také kvalita použitých betonových směsí, a betonárna TAŠ-STAPPA patří k jejich spolehlivým a významným dodavatelům.

DŘEVOSTAVBY OPĚT LÁMOU REKORDY

Stavebnictví je v současné době na svém vrcholu a s nadsázkou by se dalo říci, že staví každý, kdo má ruce a nohy. To se týká i dřevostaveb, které se stávají stále více oblíbenou variantou výstavby nejen rodinných, ale i bytových domů či penzionů.

Celkově se v roce 2018 v České republice postavilo 18 287 rodinných domů, z toho 2 945 dřevostaveb. Procento rodinných domů – dřevostaveb se tedy vyšplhalo již na 16,1 %. Což je například oproti roku 2017 meziroční nárůst počtu dřevostaveb o 26,7 % (+786 domů) Velmi pěkný výsledek.

Nástavba místo nového bytu

MF Dnes 18. 4. 2019: Největší města dlouhodobě bojují s nedostatkem bytů a zdlouhavými povolovacími procesy nových stavebních projektů. Stavebníci proto hledají alternativní cesty, jak rychle uspokojit poptávku po bydlení. Jednou z nich je rozšiřování dosavadních domů. Budování nástaveb, vestaveb či přístaveb v bytových domech nabírá na obrátkách.

Jak lehce se staví s PURLIVE

Podívejte se, jak snadno se staví z našeho stavebního systému. Za 4 měsíce od základové desky po stavbu na klíč. A teď už jen si nastěhovat nábytek 🙂

 

Nechcete přece stavět, ale bydlet!

Téměř nulová spotřeba energie a vlastní certifikovaný stavební systém – to jsou hlavní atributy dřevostaveb se značkou PURLIVE, o jejíž kvalitě svědčí mimo jiné i vydaný Dokument národní kvality a členství v Asociaci dodavatelů montovaných domů ADMD.

Se stavbou domu neotálejte – nyní je ten pravý čas!

Díky tlaku legislativy na energetickou potřebu budov se cena nových domů od roku 2020 zvedne nákladově o 10-15 %. Při průměrné ceně domu 3 mil. Kč se tedy jedná o řádově 300 000 korun. Pojďte stavět s námi ještě tento rok!

Bungalov je nejoblíbenější. Proč?

Chcete postavit rodinný dům? Nevíte, zdali jít cestou větší zastavěné plochy a přízemního bungalovu nebo mít dřevostavbu do patra a získat tak užitnou plochu v dalším podlaží?
Podívejme se nyní blíže na dřevostavby-bungalovy a důvody proč se během posledních let staly jedním z nejoblíbenějších typů rodinného domu.

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.