Blog PURLIVE

PURLIVE zlepšuje své výrobní haly

Inovátorství bylo stavební firmě PURLIVE odjakživa blízké. Dlouholetý vývoj stavebního systému PURLIVE, přirozená snaha o zavádění veškerých inovací do praxe, používání nejmodernějších výrobních technologií, využívání nových materiálů v konstrukcích nebo samotné zdokonalování konstrukce z pohledu tepelné techniky zaručují kvalitní bydlení, a to nejen dle současných standardů, ale i těch budoucích.

Dřevostavby a dřevokazný hmyz či houby

Houby a hmyz degradují dřevo. To je bohužel fakt. Ke svému životu ale potřebují určité úrovně teploty a vlhkost nejméně 20 %. Pokud je stavba správně konstrukčně navržena a provedena, tak vlhkost a teplota netvoří podmínky pro pobyt živočichů a růst hub. V případě, že se na stavbě objeví nějaký dřevokazný hmyz a nebo houba, je nezbytné hledat příčinu vzniku vlhkosti v konstrukci.

Jak si usnadnit cestu k novému bydlení

Jak si cestu k rodinnému domu co nejvíce usnadnit a nebo naopak si z tohoto procesu udělat hezké období našeho života, kdy máme jedinečnou možnost zhmotnit náš sen ve skutečnost? Na začátku této cesty nás čeká nejdůležitější věc a to je výběr a koupě pozemku. Ten v mnohém rozhodne, jakým směrem se budeme dále ubírat a také kolik nám zůstane financí na dům, který na něm bude stát.

Životnost dřevostavby zaručí kvalitní konstrukce

U domů je potřeba životnost vždy uvažovat ve dvou rovinách. Jedna z nich je morální životnost, která přichází většinou s novou generací. V této fázi dům většinou přestává vyhovovat svým uspořádáním a je potřebná modernizace.

Co je WOOD camp?

WOOD camp je projekt zahrnující pravidelné semináře pro projektanty, architekty, stavební dozory a TDI, který Vás naučí, jak se pustit do navrhování a projektování dřevostaveb. Zároveň v rámci této platformy získáte kontakt na odborníky k jednotlivým tématům a přístup do databáze skladeb a detailů. V budoucnu bude určitě možnost navštívit výrobní závody dřevostaveb a stavebních materiálů.

Jak na vlastní bydlení

Stavba domu je pro většinu z nás investice jen jednou za život. Proto tady více než kde jinde platí známé české pořekadlo: „Dvakrát měř, jednou řež.” V našem případě tedy: „Pečlivě vybírej, s kým budeš stavět.”

Dřevo na dům v ČR doroste za 1 minutu

Dřevo je obnovitelná surovina, která dorůstá v našich lesích. Je však dřeva u nás dostatek a kolik je ho potřeba na výstavbu domu? 

Chcete dřevěnou podlahu? Následující rady vám můžou ušetřit starosti i peníze

Výběr finální podlahové vrstvy je nutné opravdu dobře zvážit. Jeden o jeden z nejvýraznějších designových prvků, který musí dobře a dlouhá léta být plně funkční. Splnit požadavky na údržbu a v neposlední řadě fungovat v kombinaci například s podlahovým topením.

Difuzně otevřená nebo uzavřená stavba?

Když se rozhodnete pro výstavbu dřevostavby, jistě se setkáte s otázkou difuzně otevřené a uzavřené konstrukce. Je tedy třeba znát vlastnosti každé z nich, abyste věděli, která z nich bude pro Váš dům ta nejvhodnější.

Každý den v České republice vyroste více než 1 kvalitní dřevostavba

Členské firmy v Asociaci dodavatelů montovaných domů (ADMD) podléhají přísným požadavků na kvalitu svých staveb podle certifikace Dokument národní kvality.

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.