Blog PURLIVE

Den otevřených dveří dřevostaveb PURLIVE 14.5

V sobotu proběhl Den otevřených dveří dřevostaveb PURLIVE, na kterém jsme zodpovídali nejčastější dotazy spojené s výstavbou vlastního bydlení, ukázali plně vybavenou modulární dřevostavbu, virtuální realitu a rozestavěnou stavbu.

Spouštíme vzdělávací web

V PURLIVE si uvědomujeme složitost celého procesu výstavby a víme, že zorientovat se v dostupných informacích je nejen časově náročné. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli shromáždit všechny potřebné informace na jedno místo! Navštivte náš vzdělávací web na adrese www.vzdelavame.purlive.cz a najděte co hledáte.

Jak vybrat pravého dodavatele dřevostavby

Máte pozemek a naprosto jasno, že vaším novým domovem bude dřevostavba. Zbývá ještě poslední, ale klíčový krok, a to vybrat partnera, který vás celým procesem realizace vaší dřevostavby provede až do takového stupně dokončení, který bude odpovídat vašim potřebám a možnostem. Výběr je tedy jen a jen na vás.

Jak si zařídit kuchyň v dřevostavbě? Víme, na co si dát pozor.

Chystáte se ve své dřevostavbě zařídit kuchyni? Jsou nějaká specifika, na která byste se měli zaměřit? Na to vám odpovíme v článku. Pod pojmem dřevostavba si spousta z nás představí nejspíše roubenku nebo srub. Tak to ale vždycky být nemusí.

Prověření pozemku před jeho nákupem či výstavbou je zásadní

Koupě pozemku pro výstavbu rodinného domu a také samotná následná stavba jsou z pohledu financí zásadním životním rozhodnutím. Před koupí stavebního pozemku je nutné důkladně prostudovat všechny okolnosti, které se vážou k dané parcele. Někdy to může být věcné břemeno.

Den otevřených dřevostaveb ADMD

Chystáte si postavit svůj vysněný domov? Máte rádi teplé materiály a dřevostavba je pro vás vážnou nebo už jasnou volbou? Přijďte si v rámci Dne otevřených dřevostaveb ADMD osobně osahat dřevostavby PURLIVE stejnojmenné zlínské stavební firmy.

Dřevostavby z pohledu živelných katastrof

V posledních letech stále častěji slýcháváme, že se naše planeta otepluje, že nastávají nevratné změny v klimatu a že si máme zvyknout na to, že počasí v našem mírném podnebném pásmu nebude už jako dřív. Konec konců vlna veder, kterou střídají přívalové deště, které na jihu Moravy následovalo tornádo, jsou důkazem toho, že si na rozmary počasí budeme muset pravděpodobně zvykat.

Průměrná dřevostavba ušetří 7 % podlahové plochy

Průměrná tloušťka nosných stěn dřevostaveb je v závislosti na požadavky na energetickou náročnost budovy mezi 330–410 mm. Část tepelné izolace totiž lze umístit do nosné konstrukce stavby. To znamená, že v rodinném domě, který má zastavěnou plochu 100 m2 budou obvodové konstrukce domu zabírat plochu přibližně 14,2 m2.

Češi staví více dřevostaveb

V roce 2020 zaznamenalo celé stavebnictví mírný útlum oproti předchozím rokům, kdy docházelo každoročně k nárůstu výstavby. Nicméně, když se podíváme na konkrétní čísla, jsme nyní s výstavbou 18 127 rodinných domů za rok 2020 téměř na stejné hodnotě, jako tomu bylo v roce 2009 a to 18 346.

Den otevřených dveří dřevostaveb PURLIVE

Využijte jedinečnou příležitost si osobně osahat naše dřevostavby! Den otevřených dveří dřevostaveb PURLIVE je pro všechny, kteří plánují výstavbu svého vysněného domova, mají rádi teplé materiály a dřevostavba je pro ně vážnou nebo již jasnou volbou.

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.