Nízkoenergetické dřevostavby

Zajímáte se nízkoenergetické dřevostavby? Energeticky úsporné bydlení se rozděluje dle energetické náročnosti do 4 kategorií: nízkoenergetické, pasivní (PURLIVE), nulové a plusové domy

 

Nízkoenergetické domy

Neúnosná roční spotřeba tepla na vytápění u domů z 70. - 80. let začala překračovat hranici 200 kWh/m2 a odpověď na tyto enormní ztráty na sebe nenechala dlouho čekat. Novým trendem se staly nízkoenergetické domy jejíž roční spotřeba tepla nepřesahuje  50 kWh/m

 

Pasivní, nulové a plusové dřevostavby

U pasivních domů (PURLIVE) je spotřeba tepla do 15kWh/m2 za rok, přičemž záleží na samotném konceptu pasivních domů – tvar domu, usazení stavby na pozemku , dispozice, orientace prosklených ploch, konstrukční systém nebo volba materiálů. Díky tomuto faktu můžete ročně ušetřit až desetitisíce korun na energiích.

 

Dřevo jako perfektní materiál pro energeticky úsporné bydlení

Dřevo je ideálním stavebním materiálem pro konstrukci energeticky úsporného bydlení. Jeho schopnost absorbovat ze vzduchu oxid uhličity, vyšší povrchová teplota než u jiných stavebních materiálů nebo ekologičnost patří mezi jeho přednosti.

Proč stavět nízkoenergetickou dřevostavbu z PURLIVE?

greentick

Kvalita

Domy ze stavebního systému PURLIVE splňují veškerá, velmi přísná kritéria dle českých i evropských platných norem. PURLIVE je pravidelně prověřován Asociací dodavatelů montovaných dřevostaveb (ADMD) a je hrdým vlastníkem Dokumentu národní kvality.

greentick

Rychlost

V průměru stavba k dokončení, tedy obvodová konstrukce, vnitřní nosná a nenosná konstrukce, stropní konstrukce, nosná konstrukce střechy a vnější otvorové výplně, je zhotovena za pouhých šest týdnů.

greentick

Náklady na energie

Jedinečnost technologie PURLIVE staveb spočívá v minimalizaci spotřeby energie díky vlastnímu izolačnímu systému z PUR pěny. PURLIVE stavby mají vyšší úsporu energií až o 40 % než stavby, které používají jako izolant jiný materiál. Díky tomu můžete ročně ušetřit až desetitisíce na energiích.

greentick

Větší užitná plocha o 10 %

Díky PURLIVE ušetříte náklady za pozemek a taky se Vám sníží cena za m2 užitné podlahové plochy. Tloušťka konstrukce obvodových stěn PURLIVE je totiž pouhých 30 cm.

Rodinné domy PURLIVE

Vzdělávací web PURLIVE

Vše od pozemku přes stavební povolení až po realizaci.

Image