Nízkoenergetické dřevostavby

Energeticky úsporné bydlení se rozděluje dle energetické náročnosti do 4 kategorií: nízkoenergetické, pasivní (PURLIVE), nulové a plusové domy

Nízkoenergetické domy

Neúnosná roční spotřeba tepla na vytápění u domů z 70. - 80. let začala překračovat hranici 200 kWh/m2 a odpověď na tyto enormní ztráty na sebe nenechala dlouho čekat. Novým trendem se staly nízkoenergetické domy jejíž roční spotřeba tepla nepřesahuje  50 kWh/m

Pasivní, nulové a plusové dřevostavby

U pasivních domů (PURLIVE) je spotřeba tepla do 15kWh/m2 za rok, přičemž záleží na samotném konceptu pasivních domů – tvar domu, usazení stavby na pozemku , dispozice, orientace prosklených ploch, konstrukční systém nebo volba materiálů. Díky tomuto faktu můžete ročně ušetřit až desetitisíce korun na energiích.

Dřevo jako perfektní materiál pro energeticky úsporné bydlení

Dřevo je ideálním stavebním materiálem pro konstrukci energeticky úsporného bydlení. Jeho schopnost absorbovat ze vzduchu oxid uhličity, vyšší povrchová teplota než u jiných stavebních materiálů nebo ekologičnost patří mezi jeho přednosti.

Úspora energie PURLIVE

  • Montované domy ze stavebního systému PURLIVE vynikají ekonomikou svého provozu, a tak mohou velmi výrazně šetřit roční náklady s domem spojené.
  • Energetické úspornosti je dosaženo díky vylití konstrukce a expanzí tvrdé PUR pěny jako izolantu. Oproti jiným materiálům je PUR pěna lepší volbou díky svým vynikajícím izolačním vlastnostem. Hodnota jejího součinitele tepelné vodivosti je o třetinu nižší než u jiných izolačních materiálů. Součinitel prostupu tepla stěnové konstrukce, je 0,12 W/m2. 
Image
Image
Image

Rodinné domy PURLIVE

Modulární dřevostavby KŮLNA

Ukázka realizací

Máte projekt, pozemek či jenom představu o svém vysněném bydlení?

Napište mi, nebo zavolejte a pojďme si domluvit nezávaznou schůzku u kávy.

Pracovní doba: PO - PA 9 - 17 hod

Lukin 900 mini

Lukáš Krajča

asistent obchodního oddělení

+420 736 224 675