Bydlení na vodě – Lužkovice

Bydlení na vodě – Lužkovice

By In Aktuality, Blog, Nezařazené, Z oboru On 21.8.2015


Nevšední rezidentní bydlení na soukromém nově vybudovaném rybníku u lesa na okraji města Zlín, v místní části Lužkovice v celoročně obyvatelném hausbotu – domě na vodě, který je proveden v nízkoenergetickém standardu.

 

Lužkovice leží východně od Zlína na pravém břehu řeky Dřevnice. Jedná se o místní část města, jenž má cca 650 stálých obyvatel. Z Lužkovic je velmi dobrá dostupnost do centra krajského města díky MHD, která má v Lužkovicích dokonce 3 zastávky. Blízko nově budovaného soukromého rybníku je také páteřní cyklostezka, po které se pohodlně dá dojet do Zlína, Otrokovic nebo třeba Uherského Hradiště či Kroměříže. Nedaleko rybníka je také vlaková stanice.

 

IMG_0581

Pro bydlení na vodě v Lužkovících je možné zvolit několik typů hausbotů. Možnost výběru je od 2+kk až po 5+kk. Plavidlo má přípojku kanalizace, vodovodu a elektriky a je provedené podle odsouhlasené dokumentace. Předpokládaný termín realizace bydlení na vodě v Lužkovicích je stanoven na I. Pololetí roku 2016.

 

viz4

Trup hausbotu tvoří železobetonový ponton vyplněný expandovaným polystyrénem, je bezúdržbový, mrazuvzdorný a nepotopitelný. Veškeré ocelové prvky jsou provedeny z pozinkované oceli.

 

viz2

Nádstavba je řešena jako dřevostavba provedená ze systému PURLIVE.
Základní konstrukční prvek je samonosný sendvičový panel. Jako izolace je u panelů použita speciálně aplikovaná tvrdá, litá PUR pěna.

Systém je díky svým vlastnostem jednoznačně určen pro výstavbu moderních budov dnešní doby, které kladou absolutní důraz na ekonomičnost a ekologičnost.

Systém je odzkoušen a testován akreditovanými ústavy a vyhoví všem nárokům kladených na stavební konstrukce podle českých i evropských norem.

 

TECHNICKÁ DOKUMENTACE:
TYP PD 47
TYP PD 65
TYP PD 87
TYP PD 120

 

VIZUALIZACE:

 

Vizualizace - low

V případě Vašeho zájmu o bližší informace nebo rezervaci hausbotu nás prosím kontaktujte.